Οι Αντλίες θερμότητας CARRIER Aqua Snap Plus 30 AWH διατίθενται σε δύο εκδόσεις, με ή χωρίς υδραυλικό τμήμα, σε 5 διαθέσιμα μεγέθη, με ονομαστική ψυκτική απόδοση από 3 έως 16 kW και ονομαστική θερμική απόδοση από 4 έως 15 kW.
Ενσωματώνουν τελευταίες τεχνολογικές καινοτομίες, όπως:
Το ψυκτικό υγρό R-410A που δεν καταστρέφει το όζον.
Δίδυμους περιστροφικούς συμπιεστές DC inverter.
Ανεμιστήρας χαμηλού θορύβου και σύστημα ελέγχου με μικροεπεξεργαστή.
Μπορούν να συνδυαστούν με μεγάλη γκάμα τερματικών μονάδων νερού: κασέτες, καναλάτα χαμηλής, μεσαίας και υψηλής στατικής πίεσης, δαπέδου, οροφής και τοίχου.
Οι διπλοί περιστροφικοί συμπιεστές DC Inverter, λειτουργούν με διαμόρφωση ύψους παλμών (Pulse Amplitude Modulation, PAM) και διαμόρφωση εύρους παλμών (Pulse Width Modulation, PWM) για βελτιωμένη αξιοπιστία, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και ομαλή λειτουργία χωρίς κραδασμούς σε όλες τις συνθήκες.
Οι ανεμιστήρες είναι μεταβλητής ταχύτητας με καινοτόμο σχήμα πτερυγίων για βελτιωμένη κατανομή αέρα και εξαιρετικά χαμηλά επίπεδα θορύβου.
Υπάρχει διαθέσιμη έξοδος για σύνδεση της μονάδας με υπάρχουσες πηγές παραγωγής θερμότητας για συνδυασμένη λειτουργία, με στόχο την αυξημένη οικονομία και βέλτιστη άνεση σε όλες τις καιρικές συνθήκες.
Με θερμοκρασία νερού εξόδου έως και 60°C για εφαρμογές ζεστού νερού χρήσης και άμεση διαθεσιμότητα ζεστού νερού.
Οι αντλίες θερμότητας Carrier 30AWH χάρη στις εξαιρετικές τιμές της ενεργειακής απόδοσης, οι μικροί ψύκτες inverter πληρούν τα κριτήρια φοροαπαλλαγών και επιδοτούνται από τα προγράμματα "Εξοικονομώ"
Ευκολία εγκατάστασης και συντήρησης.
Κατεβάστε το Φυλλάδιο για τις Αντλίες Θερμότητας CARRIER AWH