Εγκατάσταση Αντλίας θερμότητας ARISTON Nimbus Pocket & θερμοστατικών κεφαλών Watts για αυτονομία ανα σώμα σε υφιστάμενη εγκατάσταση θέρμανσης με σώματα panel σε διαμέρισμα στην Καλαμάτα.
Η αντικατάσταση του παλαιού συστήματος παραγωγής θερμικής ενέργειας με το νέο σύγχρονο σύστημα που πρότεινε η ANDRIANOS οδήγησε σε Εξοικονόμηση ενέργειας για τους ιδιοκτήτες που φτάνει το 70%.
60% Εξοικονόμηση Ενέργειας από την λειτουργία της Αντλίας θερμότητας και κατά 30% από την αυτονομία ανα σώμα με τις θερμοστατικές κεφαλές Watts.
Για την σωστή λειτουργία και προστασία του υδραυλικού δικτύου θέρμανσης τοποθετήθηκε το Μαγνητικό Φίλτρο Fernox TF1 στην Αντλία Θερμότητας. Παράλληλα πραγματοποιήθηκε χημικός καθαρισμός με το χημικό καθαριστικό Fernox F3 και εξασφαλίστηκε η ποιότητα του νερού του δικτύου με αναστολέα διάβρωσης Fernox F1.
Η Αντλίας θερμότητας ARISTON Nimbus Pocket & το Μαγνητικό Φίλτρο Fernox TF1 εγκατεστημένα στο μπαλκόνι του διαμερίσματος
Η θερμοστατική κεφαλή Watts τοποθετημένη στο σώμα καλοριφέλ του διαμερίσματος