Το ST200PT εκτελεί τη δοκιμή διαρροής αερίου με έναν εντελώς αυτόματο τρόπο: το ενεργοποιείτε, επιλέγετε την επιθυμητή δοκιμή και περιμένετε το αποτέλεσμα. Μόνο 4 απλά στάδια για να γίνει η αυτόματη δοκιμή.
Εξαιρετικό λόγω του επιπέδου της αυτοματοποίησης του, το ST200PT προτείνεται στην αγορά ως το πιο καινοτόμο όργανο για τη δοκιμή αγωγών φυσικού αερίου.
Λίγα βήματα για τη χρήση, η καλύτερη τεχνολογία από πλευράς ηλεκτρονικών κι εξαιρετικές επιδόσεις όσον αφορά την ακρίβεια και την επαναληψιμότητα, καθιστούν το ST200PT ένα απαραίτητο εργαλείο για την καθημερινή εργασία.
Χάρη στην εσωτερική μνήμη flash, είναι δυνατή η αποθήκευση τόσο των ονομάτων των τεχνικών που λειτουργούν με τη βάση δεδομένων του οργάνου, όσο και των πελατών. Με αυτόν τον τρόπο, θα είναι δυνατό να συσχετιστούν οι δοκιμές με τον πελάτη και ο τεχνικός που θα κάνει τον έλεγχο καθώς και μια πλήρης ιχνηλασιμότητα για κάθε δοκιμή.
Η μετάδοση δεδομένων είναι δυνατή και μέσω Bluetooth Wi-Fi (προαιρετικό) ή με έξοδο USB τύπου C. Είναι δυνατές δοκιμές αποθήκευσης στην κάρτα μνήμης microSD (δεν παρέχεται). Η λειτουργία καταγραφής δεδομένων, η έγχρωμη γραφική οθόνη αφής και η επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου επίσης εξωτερική , ολοκληρώνουν το πανόραμα του οργάνου.
Πίεση: Χαμηλή Κλίμακα = - 50 έως 600 mbar
Πίεση: Υψηλή Κλίμακα = 6 bar
Ανάλυση : 0,1 mbar
Περιλαμβάνονται:
- Ανθεκτικό/ αδιάβροχο βαλιτσάκι IP67.
- Κατάλληλες συνδέσεις για τη σύνδεση στους σωλήνες.
- Στο μοντέλο ST200PT/S συμπεριλαμβάνεται και ο IR υπέρυθρος εκτυπωτής για την εκτύπωση όλων των αποτελεσμάτων των δοκιμών.
- Παροχή ηλεκτρικού ρεύματος.
- Καλώδιο USB.
- Βιδωτά εξαρτήματα.
- Ελαστικός κώνος για σύνδεση.
- Ταφ σύνδεσης.
- Μαστός σύνδεσης 1/4"