Η συγκεκριμένη πρότυπη βιομηχανική μονάδα Τυποποίησης Ελαιολάδου στη Μεσσηνία, είχε ιδιαίτερες ανάγκες και για αυτό η ANDRIANOS προσέφερε εξειδικευμένες λύσεις με υψηλή τεχνογνωσία και τα πιο σύγχρονα συστήματα, για Θέρμανση, Ψύξη, Παραγωγή Ζεστού Νερού Χρήσης & Έξυπνο Σύστημα Διαχείρισης της Θερμικής Ενέργειας.
Η εγκατάσταση περιλαμβάνει:
Υβριδικό Σύστημα Θέρμανσης, Ψύξης και Παραγωγής Ζεστού Νερού Χρήσης
Ηλιοθερμικό Σύστημα, με 8 κάθετους ηλιακούς συλλέκτες TiSUN υψηλής απόδοσης, το ηλιακό θερμοδοχείο χωρητικότητας 1000 λίτρων & τον κεντρικό ηλιακό σταθμό με τον ηλιακό ελεγκτή που είναι υπεύθυνοι για την αρμονική λειτουργία όλου του συστήματος.
Αντλία Θερμότητας CARRIER 30AWH με ισχύ 15KW και Ενεργειακή Κλάση A+++ στην θερμή ζώνη (Ελλάδα).
Ολοκληρωμένο Σύστημα Αντιστάθμισης της SALUS
Επιπλέον του Υβριδικού Συστήματος, στη συγκεκριμένη μονάδα τυποποίησης ελαιολάδου εγκαταστάθηκε πλήθος Αυτοματισμών & Ελεγκτών, καθώς και σύγχρονο σύστημα Smart House, ώστε να καλυφθούν πλήρως οι ιδιαίτερες απαιτήσεις τόσο για τη θέρμανση (και ψύξη κατά τους καλοκαιρινούς μήνες) των γραφείων και της γραμμής παραγωγής, όσο και για τη θέρμανση των δεξαμενών ελαιολάδου για την ποιοτική διατήρηση του.