Χαλύβδινος λέβητας καύσης pellet-ξύλου (με την προσθήκη ειδικής σχάρας).
- Εξοπλισμένος με προηγμένο πίνακα οργάνων για έλγχο όλων των λειτουργιών του, χαρίζοντας μεγάλη άνεση και ευκολία εξαιτίας της αυτόματης έναυσης και ρύθμισης του καυστήρα όταν οι ανάγκες για θέρμανση μειώνονται ή αυξάνονται αντίστοιχα.
- Περισσότερες επιλογές-μεγαλύτερη οικονομία. Η μοναδική σχεδίαση του θαλάμου καύσης με την δυνατότητα και για καύση ξύλου έως (80cm) με την προσθήκη της ειδικής σχάρας χαρίζει μεγαλύτερη οικονομία και άνεση στη χρήση του λέβητα.
- Η τριών διαδρόμων ροή των καυσαερίων και η ελικοειδής μορφή του εναλλάκτη θερμότητας εξασφαλίζει τη μέγιστη απόδοση του λέβητα που φτάνει το 92%.
- Ο ειδικά σχεδιασμένος καυστήρας χάρη στη εισαγωγή του πρωρεύοντος αέρα που ρυθμίζεται αυτόματα από τον πίνακα οργάνων, διασφαλίζει την ελεγχόμενη και αποδοτικότερη καύση του λέβητα.
- Το προηγμένο σύστημα εξαγωγής καυσαερίων, αντικαθιστά την κλασσσική καπνοδόχο και βελτιώνει σημαντικά την καύση και απόδοση του λέβητα.
- Ενσωματωμένο σιλό για την εναπόθεση του καυσίμου pellet με αυτόματη ρύθμιση του κοχλία από τον πίνακα οργάνων.