Η Αντλία θερμότητας AND Heat Pump εγκαταστάθηκε από την ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ για την θέρμανση και τον κλιματισμό διώροφης μονοκατοικίας στα Καμάρια του Δήμου Πύλου-Νέστορος στην Μεσσηνία.
Η Αντλία Θερμότητας HP-15 ονομαστική απόδοσης 15kW που επιλέχθηκε, έχει ενσωματωμένο κυκλοφορητή, κλειστό δοχείο διαστολής, δοχείο αδρανείας, ηλεκτρικές αντιστάσεις, και συνοδεύεται από χειριστήριο ρύθμισης και λειτουργίας καθώς και θερμοστάτη χώρου. Επιτυγχάνει υψηλό βαθμό απόδοσης COP 3.39 και χαρακτηρίζεται από την αθόρυβη λειτουργία της ενώ είναι επιλέξιμη από το πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' οίκον".
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις Αντλίες Θερμότητας που προσφέρει η ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο: