Η Ειδική Ομάδα Τεχνικών Εξοικονόμησης Ενέργειας ( ΕΟΤ - ΕΞΕ ) της ANDRIANOS υλοποίησε μία Εγκατάσταση Ηλιακού Θερμοσίφωνα με πιστοποιημένα και ποιοτικά υλικά, ώστε να εξασφαλίζεται η μεγάλη διάρκεια ζωής του σύστηματος και η απρόσκοπτη οικονομική λειτουργία του.
Η ΕΟΤ - ΕΞΕ θα αναλάβει και την Συντήρηση του Ηλιακού Θερμοσίφωνα ώστε να βελτιστοποιείται η ποιότητα, η υγιεινή και η απόδοση λειτουργίας των συστημάτων, κάνοντας παράλληλα οικονομία και στην κατανάλωση ενέργειας.