Την Εγκατάσταση του Ηλιακού Θερμοσίφωνα ανέλαβε η Ειδική Ομάδα Τεχνικών Εξοικονόμησης Ενέργειας ( ΕΟΤ - ΕΞΕ ) της ANDRIANOS ώστε να επιτύχει την πιο υψηλή απόδοση και οικονομία με βάση την ολιστική τεχνογνωσία και εμπειρία που διαθέτει.
Η ΕΟΤ - ΕΞΕ θα αναλάβει και την Συντήρηση του Ηλιακού Θερμοσίφωνα, σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή, ώστε να επιμηκύνει την διάρκεια ζωής των μηχανημάτων αλλά και να αποτρέψει απρόβλεπτες δαπανηρές μηχανικές βλάβες.