Η Εγκατάσταση του Ηλιακού Θερμοσίφωνα έγινε από την Ειδική Ομάδα Τεχνικών Εξοικονόμησης Ενέργειας ( ΕΟΤ - ΕΞΕ ) της ANDRIANOS με γνώμονα την απόλυτη ασφάλεια, την εξοικονόμηση ενέργειας και πόρων, την μείωση του λειτουργικού κόστους και την και ταυτόχρονη προστασία του περιβάλλοντος.
Η ΕΟΤ - ΕΞΕ θα αναλάβει και την Συντήρηση του Ηλιακού Θερμοσίφωνα ώστε να βελτιστοποιείται η ποιότητα, η υγιεινή και η απόδοση λειτουργίας των συστημάτων, κάνοντας παράλληλα οικονομία και στην κατανάλωση ενέργειας.