Την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της ANDRIANOS στην Καλαμάτα εκπαιδευτικό σεμινάριο σχετικά με τα νέα προϊόντα του Οίκου SALUS.
Η παρουσίαση εστίασε στην νέα σειρά προϊόντων SALUS iT 600, η οποία περιλαμβάνει συστήματα διαχείρισης κτιρίων διαμέσου κινητών τηλεφώνων, tablet και Ηλεκτρονικού Υπολογιστή.
Η διαχείριση εκτός από τον έλεγχο του συστήματος Ψύξης Θέρμανσης μπορεί να επεκταθεί και στο έλεγχο σχεδόν όλων των συσκευών μια σύγχρονης κατοικίας, ενώ το IT 600 διαθέτει και λειτουργίες για την μέτρηση της ηλεκτρικής κατανάλωσης.
Επιπλέον παρουσιάστηκαν οι wifi θερμοστάτες της SALUS IT500 και οι ιδιαίτερα πετυχημένοι RT300 και RT300RF
Οι συμμετέχοντες ήταν συνεργάτες της ANDRIANOS από την ευρύτερη περιοχή της Πελοποννήσου.