Στην πόλη της Κέρκυρας, στις 26 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του ΥΔΡΩ Κέρκυρας, διεξήχθη εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα «Η ασφάλεια στις εγκαταστάσεις υγραερίου».
Το σεμινάριο συνδιοργάνωσαν οι εταιρείες GOK Γερμανίας, PLINOXOTAR Ιταλίας, ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ και ΥΔΡΩ Κέρκυρας.
Ομιλητής του σεμιναρίου ήταν ο Γεώργιος Χαρ. Ανδριανός, Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός του ΑΠΘ, ο οποίος αναφέρθηκε στα συστήματα, στα δίκτυα και στις εγκαταστάσεις υγραερίου, στις λειτουργίες τους και τα αντίστοιχα συστήματα προστασίας και ασφάλειας.
Η συμμετοχή από τους εμπλεκόμενους με το υγραέριο τεχνικούς ήταν μεγάλη και το ενδιαφέρον πραγματικά πολύ μεγαλύτερο. Έτσι το σεμινάριο ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία.