Νέο Opening στην πόλη και μάλιστα στη καρδιά της λαϊκής αγοράς, πίσω από τους πάγκους και δίπλα στα κρεοπωλεία!! Απίθανος χώρος, φοβερά έξυπνη ιδέα, σούπερ ατμόσφαιρα. Ο λόγος για την "Καντοίνα" όπου όλα είναι τόσο καλοβαλμένα, ειδικά ο συνδυασμός του “cult” με το έξυπνο “massive art”. Με 140 ελληνικής παραγωγής ετικέτες απολαμβάνει τον τίτλου του πληρέστερου wine bar στην πόλη της Καλαμάτας. Ενώ στην κουζίνα – οι διάφοροι μεζέδες- εναλλάσσονται καθημερινά, ανάλογα με τα κέφια της μαγείρισσας, η οποία θεωρεί πως «κάθε ημέρα δεν είναι ίδια». Σε κάθε περίπτωση το μενού είναι πολύ προσεγμένο και γευστικά, αλλά και οπτικά.
Για την επίτευξη όλων των παραπάνω, χρειάστηκε ο κατάλληλος συνεργάτης στον τομέα του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και των συσκευών της κουζίνας. Έτσι, η ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ανέλαβε και ολοκλήρωσε με απόλυτη επιτυχία την προμήθεια και την εγκατάσταση του συστήματος θέρμανσης, κλιματισμού και εξαερισμού, το δίκτυο υγραερίου με τις μαγειρικές συσκευές αερίου, του απαραίτητου ηλιοθερμικού και του συστήματος επεξεργασίας και υγιεινής του νερού χρήσης.
Για τη θέρμανση και τη ψύξη των χώρων επιλέχθηκε καναλάτο σύστημα κλιματισμού του Οίκου CARRIER ενεργειακής κλάσης Α++ , ισχύος 48.000btu.h, με τη διανομή του κλιματιζόμενου αέρα εντός του χώρου να γίνεται μέσω κεντρικού μεταλλικού αεραγωγού. Εγκαταστάθηκε επίσης, καναλάτο σύστημα εξαερισμού με λειτουργία ανάκτησης θερμότητας. Με τον τρόπο αυτό επιτυγχάνεται εξοικονόμηση ενέργειας που φθάνει έως και το 75% σε σχέση με ένα αντίστοιχο συμβατικό σύστημα κλιματισμού-αερισμού.
Το δίκτυο υγραερίου αποτελείται από σύγχρονα εξαρτήματα του Γερμανικού Οίκου GOK, που προσφέρουν ασφάλεια και αξιοπιστία, ενώ από την ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ έγινε και το στήσιμο και η ρύθμιση των μαγειρικών συσκευών υγραερίου και του συστήματος διπλής ενέργειας απαγωγής των καπναερίων. Επετεύχθη έτσι, ο στόχος για κορυφαία ποιότητα και αξιοπιστία στο δίκτυο υγραερίου με γνώμονα της απόλυτη ασφάλεια.
Τέλος, χρησιμοποιήθηκαν φίλτρο νερού PROFI PLUS και σύστημα αποσκλήρυνσης του οίκου VULCAN, αμφότερα Γερμανικής κατασκευής καθώς επίσης και ηλιοθερμικό σύστημα 300 λίτρων AND Solar, Ελληνικής σχεδιάσης και κατασκευής της ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ, για την επίτευξη της υψηλής υγιεινής και της ποιοτικής παροχής κρύου νερού, όπως επίσης και της οικονομία στο ζεστό νερό χρήσης.
Η ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ, για άλλη μια φορά, αφουγκράστηκε τις ανάγκες του πελάτη και υλοποίησε ένα πλήρες H/M έργο, πραγματοποιώντας και τους τρείς στόχους της επιτυχίας ενός project: χαμηλό κόστος, ποιότητα και τήρηση του χρονοδιάγραμματος του έργου.