Η εταιρία ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ενεργό μέλος της τοπικής κοινωνίας και άρρηκτα δεμένη με τις δραστηριότητές της, φροντίζει με κάθε ευκαιρία να τις ενισχύει, αποτελώντας κατά καιρούς αρωγό κάθε πολιτισμικής και αθλητικής δραστηριότητας στην Μεσσηνία..
Με γνώμονα τα πιο πάνω και με ιδιαίτερη ευαισθησία στους θεσμούς, φέτος, κλήθηκε να στηρίξει έναν από αυτούς. Τη διεθνή συνάντηση ανοικτού στίβου «ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ», που κάθε χρόνο τέτοια εποχή διοργανώνεται στη Μεσσηνιακή πρωτεύουσα, με τη συμμετοχή κορυφαίων αθλητών από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
Και αυτή τη φορά, η ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ανταποκρίθηκε, ενισχύοντας για μια ακόμα φορά διοργανώσεις όπως αυτή η φετινή, η οποία έδωσε την ευκαιρία στο φίλαθλο κόσμο να απολαύσει υψηλές επιδόσεις, όπως αυτή του Λούη Τσάτουμα στο μήκος με 8,22μ., που κατατάσσει την Ελλάδα στις κορυφαίες θέσεις του αθλήματος στον κόσμο.
Έχοντας υψηλό όραμα για ανάλογες επιδόσειςκαι στοχεύοντας στις κορυφαίες θέσεις στο χώρο της (ιδιαίτερα στις σημερινές δύσκολες εποχές), η ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ, αναγνωρίζοντας την ανάγκη για ουσιαστική εταιρική & κοινωνική υπευθυνότητα, συνεχίζει την προσπάθεια της, με στόχο την ενίσχυση και αναγνώριση των «καλών & αγαθών» πρωτοβουλιών, από όπου κι αν προέρχονται, ιδιαίτερα των τοπικών.