Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της ομάδας της ANDRIANOS στις εγκαταστάσεις της SALUS στην Πολωνία, με σκοπό την ενημέρωση & την εκπαίδευση σχετικά με τα προϊόντα του Οίκου. Οι μηχανικοί της ANDRΙΑNOS που συμμετείχαν, ενημερώθηκαν για όλα τα νέα προϊόντα του οίκου Salus και αντάλλαξαν τεχνογνωσία με τους Πολωνούς συνεργάτες τους.
Κατά την επίσκεψη, παρουσιάστηκαν οι νέοι θερμοστάτες και ελεγκτές του συστήματος Smart Home ΙΤ600, που είναι το πιο πλήρες σύστημα Έξυπνου Σπιτιού της αγοράς. Ταυτόχρονα, το Έξυπνο Σπίτι παραμένει ιδιαίτερα απλό, τόσο στην εγκατάσταση όσο και στη λειτουργία του, ενώ οι λειτουργίες του αναβαθμίζονται συνεχώς, ώστε να καλύπτει κάθε πιθανή νέα ανάγκη των χρηστών του.
Εκτός από τις προσθήκες στο Έξυπνο Σπίτι της SALUS, παρουσιάστηκε το νέο σύστημα αντιστάθμισης της Salus, το οποίο αποτελεί μια ιδιαίτερα συμφέρουσα λύση για επιπλέον εξοικονόμηση, ιδιαίτερα στις εγκαταστάσεις με υβριδικά συστήματα θέρμανσης-ψύξης καθώς ειναι πλήρως παραμετροποιήσιμο και ιντερνετικά, γεγονός που το καθιστά καινοτόμο και ιδιαίτερα χρήσιμο στους μηχανικούς HVAC. Επίσης, παρουσιάστηκε η νέα λειτουργία ασύρματης μετάδοσης δεδομένων, των ιδιαίτερα πετυχημένων στην Ελληνικά αγορά θερμοστατών HTR της Salus.
Η ομάδα της SALUS θα είναι στις 22-25 Φεβρουαρίου στο περίπτερο της ANDRΙANOS στη Διεθνή Έκθεση Climatherm 2018 για να παρουσιάσει στους Έλληνες μηχανικούς HVAC, το Έξυπνο Σπίτι του μέλλοντος.