Η RCS s.r.l. είναι η κορυφαία ευρωπαϊκή εταιρεία στην κατασκευή και συντήρηση δεξαμενών αποθήκευσης υγραερίου. Η έδρα της εταιρείας ειναι στη Latina (Ιταλίας) και το εργοστάσιο στην Aprilia. Η εταιρεία διαθέτει σχεδόν 30 χρόνια εμπειρίας στη συντήρηση και κατασκευή δεξαμενών LPG και δοχείων πίεσης με αξιοσημείωτη επιτυχία που αποδείχθηκε από 6 ευρωπαϊκά και διεθνή διπλώματα ευρεσιτεχνίας.
Χαρακτηριστικό της εταιρείας είναι η συνεχής καινοτομία στην ανάπτυξη νέων προϊόντων για την αντιμετώπιση των αιτημάτων των πελατών, κυρίως με σκοπό: Χαμηλό κόστος εγκατάστασης και ανεφοδιασμού, μείωση των απαιτούμενων αδειών και εγκρίσεων, μεγαλύτερη προσοχή στην ποιότητα και το σχεδιασμό του προϊόντος.
Με νέα μηχανήματα και εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας το εργοστάσιό της RCS ίναι σε θέση να παράγει πάντα νέα προϊόντα με εξασφαλισμένη ποιότητα και ασφάλεια, που παρέχονται με αυστηρή παρακολούθηση σε κάθε φάση της κατασκευής, από τις πρώτες ύλες μέχρι την τελική δοκιμή και παράδοση, πάντα σύμφωνα με τους κανονισμούς UNI EN ISO 9001: 08 για τη Διαχείριση της Ποιότητας.
Οι δεξαμενές υγραερίου LPG σχεδιάζονται σύμφωνα με τους κανονισμούς UNI EN 12542: 2010 και τους συναφείς κανόνες της ΕΕ (PED). Επιπλέον, οι τελευταίες παραγωγές της RCS, γνωστές ως LINO il Bombolino 295 και LINO il Bombolino 145 προστατεύονται από εγχώριο δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, αποκλειστική ιδιοκτησία της RCS s.r.l. , και σε αναμονή επιβεβαίωσης της ευρεσιτεχνίας ΕΚ.
Δείτε τα προϊόντα της RCS s.r.l. στην παρακάτω ενότητα: