Η εταιρεία ιδρύθηκε το 1948 από τον Hans Otto Christiani ως "Hans Christiani & Co." στην Κολωνία της Γερμανίας. Aπό το 1977 ξεκίνησε την ανάπτυξη και δημιουργία συστημάτων επεξεργασίας νερού κατά της λάσπης και σκουριάς, με φιλικά προς το περιβάλλον προϊόντα. Διαθέτει περισσότερα από 30 χρόνια εμπειρίας στην επεξεργασία νερού με υψηλά πρότυπα ποιότητας, τα προϊόντα της κατασκευάζονται στη Γερμανία και διατίθενται σε περισσότερες από 50 χώρες.
Η φυσική επεξεργασία των υδάτων έχει αποδειχθεί με επιτυχία ότι είναι μια αποτελεσματική μέθοδος για τη βελτίωση της ποιότητας του νερού χωρίς την προσθήκη χημικών ουσιών ή αλατιού. Σήμερα, είναι ακόμη πιο σημαντικό να εκμεταλλευτούμε τεχνολογίες που δεν βλάπτουν το περιβάλλον μας, αλλά προσπαθούν να δημιουργήσουν μια βέλτιστη ισορροπία μεταξύ ανθρώπου και φύσης. Η παραγωγή της Christiani Wassertechnik GmbH (CWT) βασίζεται σε μια τέτοια τεχνολογία και η τελευταία γενιά προϊόντων της συνεχίζει να παρέχει αξιόπιστη γερμανική ποιότητα σε συνδυασμό με εκτεταμένη εγγύηση.
Δείτε τα προϊόντα της CWT στην παρακάτω ενότητα: